FLORIANY 2017

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów

Głównym przesłaniem konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk i przeciwdziałania wykluczeniu.

Konkurs adresowany jest głównie do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z samorządami, lokalnymi środowiskami, organizacjami, instytucjami oraz pracodawcami i przedsiębiorcami realizują rozmaite przedsięwzięcia oraz projekty służące mieszkańcom na terenie ich działania.

Pomysłodawcą i organizatorem corocznego Konkursu FLORIANY jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a w jego imieniu miesięcznik „Strażak”.

W tym roku zgłosiliśmy swoją kandydaturę za działanie JAMA EURO TRIP  w kategorii "integracja społeczna" i zostaliśmy nominowani jako jedno z 6 OSP  z całego kraju. Rozstrzygnięcie odbędzie 4 maja 2017 w Warszawie trzymamy kciuki.

W dniu 04.05.2017 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu podczas uroczystej gali. Niestety nasza inicjatywa nie wygrała ale nominacja to już duży sukces. Na uroczystej gali nie zabrakło i nas. OSP i JAMĘ reprezentowali Naczelnik Karol Malinowski, gospodarz Przemysław Gromadzki i czwórka artystów z grupy Jama.