Zebranie sprawozdawcze za 2016 rok

27.01.2017 o godzinie 17.00 odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2016 rok. Na spotkanie prócz członków MDP i OSP Stare Juchy przybyli: komendant gminny, zastępca komendanta powiatowego PSP w Ełku, wójt gminy Stare Juchy. Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania z działalności i finansowe OSP oraz z działalności grupy JAMA działającej przy naszej jednostce.  Przybyli goście zabrali głos w krótkiej dyskusji. Jak co roku został wybrany strażak roku 2016 którym został Czesław Fiedorczyk. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Poniżej przedstawiamy treść sprawozdania z działalności.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI OSP STARE JUCHY ZA ROK 2016

W 2016 roku OSP Stare Juchy liczy 18 członków czynnych i 7 członków wspierających oraz  posiada 2 osobową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Z tych członków jest stworzona 9 osobowa grupa artystyczna JAMA zajmująca się tańcem z ogniem i grą na bębnach. Podczas roku 2016 szeregi OSP zasilił 1 członek. Przez cały rok odbyły się 1 walne zebrania i 2 zebrania organizacyjne. W 2016 roku braliśmy udział w ćwiczeniach gminnych i powiatowych.

OSP Stare Juchy przez cały rok 2016 wykonały 40 wyjazdy bojowe i 2 zabezpieCzenia imprez sportowych i kulturalnych. Dziania bojowe polegały na:

-gaszenie  budynków i budowli 7 razy

-gaszenie hotelu 1 raz

-gaszenie  traw i lasów 11  razy

-usuwaniu skutków wypadków drogowych 4 razy

-usuwanie skutków wichur 12 razy

-usuwanie niebezpiecznych owadów 2  razy

-otwieranie mieszkania  1 raz

-uwalnianie bobra ze studzienki 1 raz

-wyjmowanie martwego dzika z jeziora 1 raz

-zabezpieczenia  imprez sportowych, pogrzebów i procesji 2 razy

Z czego 1 zdarzenie było na terenie powiatu giżyckiego i 1 na terenie powiatu oleckiego. Do 10 zdarzeń nie wyjechaliśmy z powodu braku kierowcy.

Udział druhów w działaniach wygląda następująco:

-2 wyjazdów Adam Kalisiewicz

-5 wyjazdów Łukasz Szady, Piotr Jaworowski,

-7 wyjazdów Tadeusz Kodratowicz,

-10 wjazdów Karol Gromadzki,

-11 wyjazdów  Patryk Mazurek, Rogucki Dawid

-13 wyjazdów Przemysław Gromadzki,

-17 wyjazdów Rogucki Tomasz, Wojciech Wendland,

-18 wyjazdy Karol Malinowski,

-22 wyjazdy Sylwester Słomski,

-23 wyjazdy Sebastian Wieleński

-27 wyjazdów Adrian Milewski,

-35 wyjazdy Czesław Fiodorczyk – który został STRAŻAKIEM ROKU 2016 W OSP STARE JUCHY

5 członków OSP w 2016 roku skończyło kurs podstawowy strażaków OSP a 5 druhów  szkolenie KPP. Zespół Artystyczny Jama działający przy naszej OSP wykonały  przedsięwzięcia polegające na warsztatach , pokazach i konkursach związanych z jej działalnością.

Podczas mijającego roku wykonano prace porządkowe dokoła remizy, dostosowano samochody do przewożenia nowego sprzętu pożarniczego.

W roku 2016 wzbogaciliśmy się o : sprzęt ratownictwa wysokościowego i poszukiwawczo ratunkowgo, pałki świetlne szt. 2, mgławice szt. 2, turbopompę, turbodzetkę, plecak ratowniczy, kamizelki odblaskowe.

W roku  2016 w porównaniu do roku 2015 odnotowano stała liczbę zdarzeń w których OSP Stare Juchy prowadziły działania bojowe oraz zabezpieczenia różnego rodzaju imprez, świąt i uroczystości na terenie gminy Stare Juchy.